gwz-logoJESTEŚMY

PIERWSZYM PRZEDSZKOLEM W POLSCE,

KTÓRE PRZYŁĄCZYŁO SIĘ  DO INNOWACYJNEGO PROJEKTU

” PRZEDSZKOLAKI GRAJĄ W ZNAKI”

I DZIĘKI TEMU STALIŚMY SIĘ

PRZEDSZKOLEM SZTANDAROWYM CAŁEJ AKCJI 🙂 🙂 🙂

JUŻ OD PONIEDZIAŁKU 28 GRUDNIA RUSZAMY 🙂 🙂 🙂

KILKA SŁÓW O PROJEKCIE:

” Nasz pomysł polega na organizacji niekomercyjnej, prospołecznej Akcji opartej o grę planszową. Gra w przystępny sposób, poprzez zabawę, przygotowuje dzieci do bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.a_3

Chcemy edukować tak, by dzieci nie zmęczyły się tematem bezpieczeństwa, by mogły w prosty sposób zapamiętać zasady ruchu drogowego i wyrobić dobre nawyki. Stąd pomysł prostej gry planszowej, która nie tylko pozwala na rozegranie partii praktycznie wszędzie, nie wymaga zasilania jak laptop czy tablet, ale również integruje, bo maluchom potrzebna jest pomoc w rozszyfrowywaniu zadań związanych z grą. Dlatego polecamy, by do zabawy przyłączali się rodzice lub starsze rodzeństwo.

Aktualnie uruchamiamy I edycję projektu „Przedszkolaki grają w znaki”, skierowanej do dzieci w wieku 2,5- 5 lat, we Wrocławiu.

Przedszkole nr 90 zostało uhonorowane mianem Przedszkola Sztandarowego, które jako pierwsze przyłączyło się do akcji.

Patronat nad Akcją objęli: Rzecznik Praw Dziecka, UN Global Compact Network Poland oraz organizacja Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego.

Ambasadorem akcji jest Kajetan Kajetanowiczuntitled-design4

Z poważaniem/ Best regards