Nauczyciele podjęli  próbę wykorzystania w pracy dydaktyczno – wychowawczej jednego z elementów Oceniania Kształtującego.

Patyczki z imionami

Zastosowanie patyczków mobilizuje wszystkie dzieci  do poszukiwania odpowiedzi na pytanie nauczyciela.

Nauczyciel po zadaniu pytania losuje patyczek z imieniem dziecka, które odpowiada. Metoda ta wymaga wprowadzenia i przestrzegania zasady „ nie podnoszenia rąk”.

Planujemy zastosowanie tej metody również na zajęciach dodatkowych.

Przygotowanie patyczków

Dzieci przyniosą do domu patyczek, który wspólnie  z dzieckiem proszę przyozdobić  i podpisać imieniem dziecka. Gotowy patyczek proszę przekazać nauczycielowi w grupie.

Wprowadzenie  i sprawdzenie tej metody planujemy na 2 grudnia 2013r.we wszystkich grupach, chociaż  nasze starszaki już patyczki wykonały i wykorzystują.