Szanowni Państwo

W zakresie działania Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego znajduje się Biuro Wsparcia Obywateli Państw Trzecich, z którego cudzoziemcy mogą skorzystać codziennie w następujących lokalizacjach: w siedzibie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu (Aula A) oraz w Delegaturach DUW w Legnicy (stanowisko nr 1) i Wałbrzychu (pokój 104B). Codziennie pracownicy Punktu Informacyjnego i specjaliści zatrudnieni w ramach projektu udzielają informacji i doradzają w temacie legalizacji pobytu lub pracy. W przypadku problemów natury prawnej (m.in. prawo rodzinne, cywilne, prawo pracy) obywatele państw trzecich mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy radcy prawnego, a dla osób szukających pracy proponujemy konsultacje z doradcą zawodowym, który oferuje wsparcie w sporządzeniu dokumentów aplikacyjnych i poszukiwaniu pracy oraz przygotowaniu się do odbycia rozmowy kwalifikacyjnej. Dużym zainteresowaniem cieszy się również usługa bezpłatnego tłumaczenia dokumentów niezbędnych do legalizacji pobytu i uzyskania zatrudnienia, np. dyplomy, certyfikaty, akty urodzenia. Usługa obejmuje tłumaczenie na język polski z języka ukraińskiego, rosyjskiego i angielskiego.
W ramach projektu organizowane są także zimowiska i półkolonie integracyjne dla dzieci– obywateli państw trzecich i obywateli polskich oraz wsparcie integracyjno- adaptacyjne i językowe w szkołach. Więcej szczegółów oraz aktualne informacje znajdują tutaj. (www.duw.pl, zakładka: Urząd – Projekty realizowane przez DUW).
Wszystkie wyżej wymienione działania są bezpłatne.