Propozycja do zabaw z dzieckiem w domu.

1. Masa balonowa do wykonania w domu z dzieckiem.

Do przygotowania masy potrzebujemy:

• łyżki kleju szkolnego w płynie.
  • łyżki żelu do prania.
  • Pianka do golenia.
  • Słomka.

Powyższe składniki należy wymieszać i oto mamy masę balonową, którą dajemy dziecku do zabawy. Do masy balonowej możemy dodać piankę do golenia. Do masy balonowej możemy włożyć jedną część słomki, a z drugiej strony dziecko dmucha i podziwia powstałe pod wpływem powietrza balony. Kolejną zabawą jest ukrywanie przedmiotów w masie balonowej i wydobywanie ich przez dzieci.

2. Rosnące farby.

Do przygotowania potrzebujemy trzy jednakowe porcje soli, , mąki i wody (proporcje zależne od tego ile farby chcemy uzyskać), a także barwniki lub farby do nadania koloru.

Sposób wykonania:

Należy zmieszać sól, mąkę i wodę, następnie dzielimy na mniejsze części do których dolewamy farbę lub barwnik w wybranym kolorze. Po wykonaniu powyższych czynności przystępujemy do rysowania i obserwujemy co się dzieje 🙂

3. Domowa grzechotka.

Do wykonania potrzebujemy: butelki, kartek papieru, kleju, ziaren np. grochu, słonecznika lub kaszy albo ryżu.

Sposób wykonania:

Butelkę ozdabiamy według pomysłów własnych, do środka wsypujemy wybrane przez nas nasiona lub kasze, zakręcamy i oto nasza grzechotka!