Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!
Wszystkim chyba znane jest powiedzenie “sport to zdrowie”, nie każdy jednak wie, jaka ilość ruchu jest optymalna dla danego wieku oraz w jaki sposób zadbać o odpowiedni rozwój fizyczny dzieci i młodzieży. Jednym ze skutecznych sposobów zachęcania najmłodszych do regularnego ruchu jest aktywne spędzanie czasu wspólnie z rodzicem! Badania dowodzą, że aktywność fizyczna podejmowana razem z dzieckiem sprzyja byciu aktywnym w dorosłym życiu oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia w przyszłości nadwagi i otyłości.

Dlatego też zapraszamy do wspólnego powitania wakacji w ramach Aktywnych pikników rodzinnych organizowanych przez Stowarzyszenie Kuźnia Zdrowych Nawyków. Pikniki odbędą się 4 i 11 lipca w godz. 15.00 – 18.00 w Parku Grabiszyńskim na polanie przy Cmentarzu Żołnierzy Polskich.

Jakie atrakcje czekają na uczestników?

– Rodzinne treningi sportowe oraz zabawy dla dzieci pod okiem trenera,
– Gry drużynowe, np. przeciąganie liny,
– Nauka pierwszej pomocy,
– Spotkania z dietetykiem,
– Możliwość skorzystania z ogólnodostępnego drobnego sprzętu sportowego, m.in.: badminton, frisbee, łuki, hula-hop i inne.

Rodzinna gra terenowa

Ponadto w dniu 11 lipca przygotowaliśmy rodzinną grę terenową z elementami biegu na orientację oraz zadaniami o tematyce sportowej i zdrowotnej. W grze może wziąć udział rodzina składająca się maksymalnie z 5 zawodników, bez limitu wiekowego (oczywiście w zabawie musi wziąć udział dorosły opiekun dzieci). Na każdą zgłoszoną drużynę czekają drobne upominki.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy do udziału w grze terenowej znajdą Państwo na stronie: https://www.kuzniazdrowychnawykow.org.pl/2021/06/24/aktywne-pikniki-rodzinne-w-parku-grabiszynskim/
Działanie finansowane jest przez Miasto Wrocław.

Do zobaczenia!

Pozdrawiam serdecznie Karolina Bielak tel. 667 025 068
Stowarzyszenie Kuźnia Zdrowych Nawyków ul. Partynicka 3/3A
NIP: 8992858002

Administratorem danych osobowych jest Kuźnia Zdrowych Nawyków, zarejestrowana pod nr KRS 0000771568. Dane osobowe są przechowywane i przetwarzane w celu prowadzenia projektów realizowanych przez Kuźnię Zdrowych Nawyków. Jeśli nie wyraża Pani/Pan zgody na przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych, prosimy o informację drogą mailową.

Administratorem Twoich danych osobowych jest: Prezydent Wrocławia, pl. Nowy Targ 1-8, 50-141 Wrocław, Polska | Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych: iod@um.wroc.pl | Cel przetwarzania Twoich danych osobowych: wymiana korespondencji w celu wypełnienia obowiązku prawnego, wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym lub sprawowania władzy publicznej (art. 6 ust. 1 lit. c oraz e RODO) | Informacje szczegółowehttps://bip.um.wroc.pl/daneosobowe