Dzień dobry, zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o aktywne włączenie się w ogólnopolską kampanię Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom pn. „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie”. Kampania skierowana jest do rodziców i opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym. Jej celem jest ograniczenie używania urządzeń cyfrowych przez małe dzieci, zwłaszcza bez kontroli i asysty dorosłych. Działania kampanii nie zmierzają do zablokowania kontaktów małych dzieci z cyberświatem w ogóle. Celem jest propagowanie takich zasad i wzorów, które służą bezpiecznemu i kreatywnemu używaniu cybermediów przez dzieci. Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze stroną kampanii  https://pierwszekroki.net/ a także do przekazania informacji o kampanii rodzicom i opiekunom dzieci. W ramach kampanii przygotowano wiele materiałów edukacyjnych m.in. spoty reklamowe, które mogą być wykorzystane przez pedagogów i wychowawców/ nauczycieli w placówkach edukacyjnych.

Urząd Miejski Wrocławia Departament Spraw Społecznych Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych 50-032 Wrocław ul. Gabrieli Zapolskiej 2/4, pok. 342 tel.: 71 777 86 36