Więcej informacji: REKRUTACJA_2021.2022_ SP104 DOCX

Nowo otwarta Szkoła Podstawowa nr 104
ogłasza nabór do wszystkich klas, na rok szkolny 2021/2022, dla uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na niepełnosprawność intelektualną.

Atuty szkoły:
•       doświadczona w kształceniu dzieci z niepełnosprawnością intelektualną kadra pedagogiczna;
•       nauka dostosowana do możliwości i potrzeb każdego ucznia,
•       pomoc psychologiczno-pedagogiczna,
•       bogata oferta zajęć :
– zajęcia rewalidacyjne,
– zajęcia korekcyjno-kompensacyjne,
– zajęcia dydaktyczno–wyrównawcze,
– terapia logopedyczna,
– komunikacja alternatywna,
– terapia metodą Tomatisa,
– terapia EEG Biofeedback,
– gimnastyka korekcyjna,
– zajęcia z psychomotoryki,
– różnorodne formy zajęć pozalekcyjnych;
•       możliwość udziału w projektach realizowanych we współpracy z Miastem oraz we współpracy z podmiotami pozarządowymi.

W placówce działa Drużyna Nieprzetartego Szlaku ZHP oraz Klub Olimpiad Specjalnych „Tęcza” (oferuje zajęcia z wielu dyscyplin sportowych: pływanie, bocce, lekkoatletyka, sporty zimowe).

DOWÓZ DO SZKOŁY – uczniowie mogą skorzystać z bezpłatnego dowozu na trasie dom-szkoła-dom.

INTERNAT – w uzasadnionych przypadkach, uczniom będącym w trudnej sytuacji rodzinnej, szkoła zapewnia miejsce w internacie.